Російських бобслеїстів позбавили золотих медалей через допінг - Золотые ворота | Новости Украины и мира

Російських бобслеїстів позбавили золотих медалей через допінг

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) вимагає від російських бобслеїстів Олексія Воєводи, Дмитра Труненкова і Олексія Негодайло повернути золоті медалі зимової Олімпіади в Сочі. Про це повідомили в прес-службі комітету, передає DW.

«МОК уже звернувся з проханням про повернення медалей до всіх 11 російських спортсменів, чиї порушення антидопінгових правил на зимових Олімпійських іграх в Сочі були підтверджені Спортивним арбітражним судом, і до їх напарників, які брали з ними участь в командних змаганнях», – сказано в заяві комітету.

У лютому 2018 року рішення дисциплінарної комісії МОК, за яким результати Воєводи на Іграх в Сочі були анульовані через порушення антидопінгових правил, було підтримано Спортивним арбітражним судом в Лозанні (CAS). CAS визнав виправданою заборону на участь бобслеїста в зимових Олімпійських іграх в південнокорейському Пхьончані і позбавлення нагород сочинської Олімпіади, але скасував рішення про довічну дискваліфікацію спортсмена. При цьому суд виправдав 28 російських атлетів, серед них — Труненков і Негодайло.

21 листопада рішенням Мосміськсуду Зубкова було відновлено в статусі олімпійського чемпіона Ігор у Сочі на території Росії. У відповідь МОК зажадав від Олімпійського комітету Росії (ОКР) подати апеляцію на це рішення. Вимогу було виконано – апеляцію розглянуть в Мосміськсуді 24 грудня. В ОКР відзначили, що якщо положення Олімпійської хартії не будуть виконуватися на території РФ, це може спричинити жорсткі санкції, аж до повного відсторонення російських спортсменів від участі в Олімпіаді в Токіо в 2020 році.

Нагадаємо, що в Австрії ведеться антидопінгове розслідування проти російських біатлоністів.  Центральна прокуратура з протидії економічним злочинам та корупції Австрії почала розслідування відносно п’яти членів збірної Росії з біатлону в зв’язку з використанням заборонених речовин з метою допінгу, а також щодо п’яти спортсменів російської збірної в зв’язку з шахрайством через допінг. Обвинувачення стосується Кубка світу з біатлону в Хохфільцені в 2017 році.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *